Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/714.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ile kosztuje żółw domowy?

Cena żółwia domowego

Zanim zdecydujemy się na hodowlę żółwia, wcześniej musimy wybrać określony gatunek tego gada oraz sprawdzić jego cenę. W sklepach zoologicznych najczęściej można znaleźć żółwie stepowe oraz różnobarwne żółwie greckie. Cena żółwia stepowego może wynosić nawet kilkaset złotych, więc dla niektórych może to być spory wydatek.

Pamiętajmy, aby zwierzę kupić tylko i wyłącznie w miejscu pewnym. Osobniki pochodzące z niewiadomego źródła mogą być chore. Co więcej, niektóre żółwie sprzedawane w Polsce pochodzą też z przemytu, więc tym bardziej nie powinniśmy stawać się posiadaczami takich gadów.

Jeśli chodzi o wydatki, cena żółwia domowego to jeszcze nie wszystkie koszty, które będziemy musieli ponieść. Jeśli zdecydujemy się na zakup żółwia lądowego, konieczne będzie również nabycie terrarium. W przypadku żółwia wodnego lub wodno – lądowego musimy natomiast posiadać akwarium. Postarajmy się, aby w miarę możliwości terrarium dla żółwia było miejsce przestronnym oraz czystym. To właśnie tam nasze zwierzę będzie spędzało najwięcej czasu.

Żółw nie jest zwierzęciem typowo domowym, dlatego musimy mu stworzyć specjalny klimat. Nie możemy go trzymać na przykład na podłodze razem z psami czy kotami, gdyż wówczas narazimy gada na wiele rozmaitych niebezpieczeństw. Zwróćmy szczególną uwagę na wielkość akwarium lub terrarium (według sprzedawców w sklepach zoologicznych powinno ono być duże przynajmniej na pięć długości pancerza zwierzęcia).

W Polsce wiele osób jest posiadaczami żółwia ozdobnego, który jest najbardziej popularnym gatunkiem żółwi przeznaczonym do hodowli w domach. W warunkach naturalnych zwierzę to jest w stanie osiągać około trzydziestu centymetrów.

Żółw ozdobny charakteryzuje się lekko zaokrąglonym pancerzem oraz nogami i ogonem ozdobionymi czerwonymi, żółtymi lub pomarańczowymi plamkami. Terrarium dla takiego zwierzaka powinno posiadać szklane ściany. Musi oczywiście być odpowiedniej wielkości, aby nasz nowy domownik mógł się swobodnie poruszać. Kiedy będzie ciasno to żółw może czuć się po prostu źle.

Dla zdrowia żółwia bardzo istotne jest także dobranie kilku akcesoriów, które pomogą zwierzęciu w prawidłowym funkcjonowaniu. Przydatnymi przedmiotami mogą okazać się chociażby lampy, których celem jest doświetlanie miejsca, w którym będzie przebywał żółw. Żarówka musi jednak być właściwie ustawiona.